Банкам

Банкам

Партнером ФРП може стати будь-який український банк, для якого співпраця з малими та середніми підприємствами є одним з пріоритетів, який має надійний, стійкий фінансовий стан, виконує нормативи НБУ та здійснює прибуткову діяльність.

Ставши партнером ФРП, та уклавши з ФРП Угоду про партнерство, банк отримує доступ до кредитних ресурсів ФРП за всіма діючими та майбутніми програмами і проектами ФРП. Банк-партнер на свій розсуд визначає програми ФРП, в яких бажає брати участь.

Процедура набуття статусу банка-партнера:

  1. Банк, зацікавлений у партнерстві з ФРП, повинен надіслати письмове звернення на ім’я Виконавчого директора ФРП з обґрунтуванням своєї зацікавленості у співпраці з ФРП з метою розвитку кредитування МСП разом із заповненою анкетою, яку можна завантажити з сайту.
  2. У разі позитивної оцінки анкетних даних ФРП проводить дистанційну та виїзну оцінку банку, включаючи оцінку його фінансового стану, наявність в стратегії банку напрямку роботи з МСП, відповідних кредитних технологій та процедур, здійснює вибірковий перегляд кредитних справ позичальників МСП прокредитованих банком за рахунок власних коштів (у разі наявності) тощо. За результатами проведеного аналізу ФРП готує матеріали Виконавчому директору ФРП для розгляду питання щодо можливості винесення на засідання Ради ФРП питання про можливість затвердження банку в якості банка-партнера ФРП.
  3. Рада ФРП на своєму найближчому засіданні або в робочому порядку приймає рішення про затвердження банку в якості партнера ФРП та укладення банком Угоди про партнерство.
  4. ФРП та банк підписують Угоду про партнерство, яка визначає загальні рамки подальшої співпраці між ними.
  5. ФРП укладає з банком-партнером Кредитні договори на бажану суму в рамках обраних програм. При цьому загальна заборгованість банка-партнера перед ФРП за всіма укладеними кредитними договорами не повинна перевищувати 50% від власного капіталу ФРП.

Основні умови кредитування для банків-партнерів ФРП та субпозичальників:

  1. Програма мікрокредитування
  2. Програма з рефінансування заходів підтримки системикредитування у сільській місцевості
  3. Програма ММСП
  4. Програма з підтримки фінансування інвестиційнихпроектів малих та середніх підприємств за пріоритетними напрямами
Перелік необхідних документів

Питання та відповіді

задати питання