Навігатор фінансової підтримки
Партнером ФРП може стати будь-який український банк, для якого співпраця з малими та середніми підприємствами є одним з пріоритетів, який має надійний, стійкий фінансовий стан, виконує нормативи НБУ та здійснює прибуткову діяльність.
Ставши партнером ФРП, та уклавши з ФРП Угоду про партнерство, банк отримує доступ до кредитних ресурсів ФРП за всіма діючими та майбутніми програмами і проектами ФРП. Банк-партнер на свій розсуд визначає програми ФРП, в яких бажає брати участь.
Головна мета діяльності Німецько-Українського фонду – посилення конкурентоспроможності українських мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) шляхом надання їм кредитів для фінансування інвестицій та обігових коштів через обрані банки-партнери.
Оскільки досягнути цієї мети можна лише за умови стабільно працюючої та розвиненої банківської системи, важливим завданням НУФ є також підтримка розвитку банківського сектору, спроможного забезпечити стійке довгострокове фінансування ММСП за прийнятною ціною.
НУФ був заснований у 1999 році Національним банком України (31,25%), Кабінетом Міністрів України в особі Міністерства фінансів України (31,25%) та Німецькою Кредитною установою для відбудови (KfW) (37,5%) на паритетних засадах . Статутний капітал НУФ становить 16,36 млн. євро.
НУФ – неприбуткова установа, тому будь-який можливий прибуток не розподіляється між засновниками НУФ, а спрямовується на подальше кредитування ММСП. Такий статус НУФ визначений намірами урядових організацій Німеччини та України забезпечити відновлюваність коштів НУФ.
Колегіальним органом управління НУФ є його Наглядова Рада. Головою Наглядової Ради НУФ є Голова Національного банку України, а членами – уповноважені представники KfW та Міністерства фінансів України.
Вищою посадовою особою НУФ є Виконавчий директор НУФ, який забезпечує вирішення всіх питань поточної діяльності НУФ, представляє НУФ у взаємовідносинах з вітчизняними та іноземними установами та організаціями.
Державна установа “Офіс адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва” здійснює поточне управління коштами НУФ відповідно до Положення про Німецько-Український фонд, рішення Наглядової Ради НУФ та угоди про здійснення поточної діяльності з НУФ.
Німецько-Український фонд надає фінансові кредити за рахунок власних коштів прийнятним банкам-партнерам для подальшого кредитування суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва.
Основним інструментом діяльності НУФ є кредитні програми. НУФ впроваджує свої програми за принципом фінансової установи “другого рівня”, надаючи фінансові ресурси ММСП через відібрані банки-партнери, які відповідають певним вимогам. Банки-партнери надають кредити цільовим групам ММСП, які описані у програмах НУФ.
Такий принцип дозволяє розподілити кредитні ризики між банками-партнерами та НУФ і охопити Програмами НУФ всі регіони країни за рахунок розвиненої філіальної мережі банків-партнерів НУФ.
Генеральна ліцензія на здійснення валютних операцій №2 від 05.07.2006, видана Національним банком України.
Стратегія подальшого розвитку НУФ, яка була прийнята його засновниками у 2010 році, визначає основнi напрямки розвитку НУФ удосконалення та розвиток діяльності НУФ, посилення його ролі в підтримці фінансування ММСП, включаючи:
ЗАДАТИ ПИТАННЯ