Навігатор фінансової підтримки

Вхід в кабінет IT платформи

ARISE: Коли інновації працюють. Досвід фермерів “Мостиське молоко”

Поки робот підгортає корм коровам, їхній стан вимірюють спеціальні датчики. Можна подумати, що це ферма майбутнього. Та це вже реальне підприємство родом з Львівщини “Мостиське молоко”.

Його директор Ярослав Паньків ділиться, що цього вдалося досягти за допомогою проєкту ARISE. Так ферма отримала кредит та змогла придбати два трактори, лінійку для заготівлі кормів, якісний прес, а також вирішити фінансові питання, які принесла повномасштабна війна.

Такої підтримки ферма потребувала ще з початку повномасштабного вторгення рф в Україну. Тоді відсутність палива, насіння та добрив на початку посівного сезону внесли свої негативні корективи у роботу підприємства та кількість продукції.

Та попри все “Мостиське молоко” безперебійно постачало молоко на завод партнерів для переробки, а також надавало допомогу з продуктами простим українцям, які чекали по кільканадцять годин у чергах на виїзд на кордоні з Польщею.

Відтоді чимало що змінилось, лишилась тільки мрія — перемога України. А про що ще мріють на фермі — дивіться у відео.

Проєкт ARISE залучений Міністерство фінансів України та реалізовувався Фонд  розвитку підприємництва та Міністерство аграрної політики та продовольства України впродовж 2023-2025 років. Проєкт фінансувався за рахунок позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку ($230 млн) і грантів Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF) ($365 млн).

Міністерство фінансів України Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України World Bank Ukraine Банк Львів.