Навігатор фінансової підтримки

Вхід в кабінет IT платформи
Моніторинг законодавства
11 Жовтня, 2024

15% вартості вітчизняної техніки і обладнання підприємцям компенсуватиме держава

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2024 р. № 1122, якою визначено процедуру реалізації експериментального проекту щодо часткової компенсації вартості техніки і обладнання вітчизняного виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні» за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Мінекономіки за бюджетною програмою «Підтримка внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги».

Відповідно до затвердженого Порядку метою реалізації експериментального проекту є підтримка внутрішнього попиту на вітчизняні товари шляхом надання часткової компенсації покупцям вартості техніки і обладнання вітчизняного виробництва.

Часткова компенсація надається суб’єктам господарювання приватного права (юридичним особам та фізичним особам – підприємцям), що здійснюють закупівлю техніки і обладнання вітчизняного виробництва.

Бюджетні кошти спрямовуються на здійснення покупцям часткової компенсації вартості техніки і обладнання вітчизняного виробництва, що закуплені у підприємств вітчизняного машинобудування та/або їх дилерів та включені до затвердженого Мінекономіки переліку техніки і обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів.

Часткова компенсація надається на види техніки і обладнання згідно з додатком 1, ступінь локалізації виробництва яких перевищує 40 відсотків.

Перелік формується та затверджується Мінекономіки після перевірки ступеня локалізації виробництва техніки і обладнання на підставі поданої виробником заявки щодо первинного внесення техніки і обладнання до переліку та/або щорічного підтвердження відповідності техніки і обладнання, включених до переліку у попередні роки, вимогам поточного року за формою згідно з додатком 2.

Заявка та додані до неї документи подаються до Мінекономіки виробником в електронній формі з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу керівника виробника або уповноваженої ним особи.

Часткова компенсація надається покупцям на безповоротній основі у розмірі 15 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість) за придбані техніку і обладнання, вартість яких зазначена в актах приймання-передачі та інших документах, що підтверджують повну оплату через уповноважений банк.

Частковій компенсації підлягає техніка і обладнання, які на момент здійснення через уповноважений банк повної оплати були включені до переліку.

Протягом поточного бюджетного періоду один покупець може отримати часткову компенсацію в сумі не більш як 10 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Для отримання часткової компенсації покупці подають до уповноваженого банку, через який здійснено оплату техніки і обладнання, заяву, до якої додаються підтвердні документи щодо їх придбання.

Техніка і обладнання, придбані покупцями з частковою компенсацією, протягом трьох років не підлягають відчуженню та використовуються за призначенням, окрім випадку, коли техніка і обладнання прийнято уповноваженими банками у заставу і відчужуються в разі невиконання позичальником зобов’язань за кредитним договором.

У разі відчуження техніки і обладнання протягом трьох років, у тому числі внаслідок невиконання зобов’язань за кредитним договором:

– покупець протягом місяця повертає отримані кошти часткової компенсації на рахунок уповноваженого банку, з якого здійснювалося перерахування часткової компенсації. Уповноважений банк не пізніше наступного операційного дня повертає зазначені кошти на рахунок Мінекономіки для подальшого спрямування до державного бюджету або покриття відповідних витрат у поточному бюджетному періоді за бюджетною програмою «Підтримка внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги» з урахуванням цільового призначення;

– часткова компенсація не надається покупцеві протягом трьох наступних бюджетних періодів.

Експериментальний проект реалізовуватиметься у період з 1 жовтня 2024 р. по 31 грудня 2025 р.

Ці та інші зміни внесено до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 р. № 952.

Джерело: Lexinform