Моніторинг законодавства
17 Січня, 2023

18 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС

Україна та Європейський Союз підписали Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду щодо отримання Україною макрофінансової допомоги обсягом 18 млрд євро.

Як прокоментував Міністр фінансів України Сергій Марченко, очікується, що перший транш за програмою у розмірі 3 млрд євро надійде вже до кінця січня поточного року.

Згідно з договорами пільгові позикові кошти будуть надходити до державного бюджету України протягом 2023 р. рівномірними частинами з урахуванням виконання Україною узгоджених сторонами умов.

Залучені кошти макрофінансової допомоги будуть спрямовані на забезпечення першочергових соціальних та гуманітарних видатків державного бюджету, зокрема на заробітну плату працівників державних органів та бюджетних установ освітньої сфери, медичних закладів, виплату пенсій та фінансування окремих програм державної соціальної допомоги, підтримку малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО. Залучені кошти також сприятимуть збереженню фінансово-економічної стабільності в Україні.

Джерело: Lexinform