Навігатор фінансової підтримки

Вхід в кабінет IT платформи
Новини ФРП
12 Квітня, 2017

Німецько-Український фонд і КМДА зменшать кредитну ставку для київських підприємців до 10% і нижче

Представники Німецько-Українського фонду та Київської міської державної адміністрації підписали угоду про співпрацю. В його рамках НУФ і КМДА реалізують Спільну програму з підтримки фінансування малих і середніх підприємств у Києві, яка буде об’єднувати Нову програму НУФ з підтримки інвестицій МСП на 300 млн. грн. і Програму КМДА з компенсації частини відсоткової ставки за кредитами для малих і середніх підприємств Києва, наданими через банки-партнери. Розробка Спільної програми НУФ і КМДА відбувалася за участю представників Програми USAID «Лідерство в економічному управлінні», які надали консультаційну підтримку при розробці механізму реалізації.

«Німецько-Український фонд в рамках своєї нової програми пропонує дешевий фінансовий ресурс для позичальника на рівні 17%. Це дозволяє нам надавати кошти кінцевому споживачу в середньому під 9-10%, збільшивши загальний обсяг покриття майбутніх кредитів МСП в середньому до 200 млн грн», — коментує перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

«Консолідація зусиль влади, фінансових інститутів і організацій, які підтримуються донорами — практичний крок у напрямку стимулювання малого підприємництва. Він є ще більш важливим, тому що сьогодні кожна із сторін учасників вкладає в Спільну програму свою частину фінансування. Мета — полегшити доступ до фінансування малого бізнесу», — зазначила Тамара Соляник, директор Програми USAID «Лідерство в економічному управлінні».

Слід зазначити, що таке співробітництво є типовим для європейських країн, в яких агентства з розвитку МСП або банки розвитку при впровадженні своїх кредитних програм кооперуються з муніципалітетами, які за рахунок коштів своїх бюджетів надають додаткове здешевлення відсоткових ставок за кредитами МСП, зареєстрованих на відповідних територіях.

Крім цього, в рамках угоди НУФ проведе для КМДА дослідження рівня доступу столичних підприємців до фінансових ресурсів (у тому числі до банківських кредитів, грантів, коштів кредитних спілок, фондів і т. д.). Також експерти фонду будуть вивчати рівень насиченості ринків товарів і послуг в Києві для визначення пріоритетних напрямків розвитку підприємницької діяльності. Серед переваг взаємодії з НУФ також постійне отримання містом актуальної інформації з питань міжнародного досвіду впровадження фінансово-кредитних програм підтримки МСП, а також допомога в організації і проведенні семінарів, конференцій, ділових зустрічей і т. п.

Зараз київська мерія все більше уваги приділяє впровадженню програм розвитку малого і середнього бізнесу. Так, в 2017 році на фінансово-кредитну підтримку малого та середнього бізнесу в бюджеті міста Києва передбачені кошти в обсязі 10 млн грн, а в 2018 році планується виділити 20 млн грн.

«Наша мета — допомагати розвитку МСП в усіх регіонах країни, — зазначає керівник Німецько-Українського фонду к. т. н. Андрій Фецун. — Важливо, що першим містом-партнером у розвитку МСП для нас став саме Київ. Ми розраховуємо, що інші міста України також приєднаються до співпраці».

Підписання угоди про співпрацю між Німецько-Українським фондом та Київською міською державною адміністрацією відбулося в рамках Першої Фінансової Ярмарки для малого і середнього бізнесу.

Про Німецько-Український Фонд

Німецько-Український Фонд (НУФ) – партнер українського малого і середнього бізнесу вже протягом 20 років. Фонд заснований Національним банком України, Міністерством фінансів України та німецьким державним банком KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau), який за дорученням німецького уряду фінансує програми у всьому світі. НУФ – неприбуткова організація, яка здійснює підтримку фінансування мікро-, малих та середніх підприємств України шляхом надання їм кредитів через банки-партнери для здійснення інвестицій в основний і оборотний капітал. З початку діяльності НУФ в 1996 році в рамках його підтримку програм фінансування отримали понад 162 000 суб’єктів малого та середнього бізнесу на загальну суму близько 754 млн євро.

Джерело: НВ Бизнес