Навігатор фінансової підтримки
Набрав чинності Указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня 2021 року «Про Стратегію кібербезпеки України» від 26 серпня 2021 р. № 447/2021.
Відповідно до затвердженої Стратегії Україна створюватиме максимально відкритий, вільний, стабільний і безпечний кіберпростір в інтересах забезпечення прав і свобод людини, соціального, політичного і економічного розвитку держави.
Читайте також: Основні аспекти кібербезпеки та кібергігієни
Для подальшої розбудови національної системи кібербезпеки на засадах стримування, кіберстійкості, взаємодії необхідним визнано:
– посилення спроможності національної системи кібербезпеки для унеможливлення збройної агресії проти України у кіберпросторі або з його використанням, нейтралізації розвідувально-підривної діяльності, мінімізації загроз кіберзлочинності та кібертероризму (стримування);
– набуття здатності швидко адаптуватися до внутрішніх і зовнішніх загроз у кіберпросторі, підтримувати та відновлювати стале функціонування національної інформаційної інфраструктури, насамперед об’єктів критичної інформаційної інфраструктури (кіберстійкість);
– забезпечення розвитку комунікації, координації та партнерства між суб’єктами забезпечення кібербезпеки на національному рівні, розвиток стратегічних відносин у сфері кібербезпеки із ключовими іноземними партнерами, передусім з Європейським Союзом, Сполученими Штатами Америки та іншими державами – членами НАТО, співробітництво у цій сфері з іншими державами та міжнародними організаціями на основі національних інтересів України (взаємодія).
Ключову об’єднувальну та координаційну роль у цьому процесі відіграватиме Національний координаційний центр кібербезпеки.
Читайте також: Указ про створення кібервійськ набрав чинності
Для формування потенціалу стримування (С) взято орієнтир на досягнення таких стратегічних цілей:
– ціль С.1. Дієва кібероборона;
– ціль С.2. Ефективна протидія розвідувально-підривній діяльності у кіберпросторі та кібертероризму;
– ціль С.3. Ефективна протидія кіберзлочинності;
– ціль С.4. Розвиток асиметричних інструментів стримування.
Для набуття кіберстійкості (К) необхідним є досягнення таких стратегічних цілей:
– ціль К.1. Національна кіберготовність та надійний кіберзахист;
– ціль К.2. Професійне вдосконалення, кіберобізнане суспільство та науково-технічне забезпечення кібербезпеки;
– ціль К.3. Безпечні цифрові послуги.
Для вдосконалення взаємодії (В) необхідним є досягнення таких стратегічних цілей:
– ціль В.1. Зміцнення системи координації;
– ціль В.2. Формування нової моделі відносин у сфері кібербезпеки;
– ціль В.3. Прагматичне міжнародне співробітництво.
Водночас, визнано такою, що втратила чинність, ст. 2 Указу Президента України від 15 березня 2016 р. № 96 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року «Про Стратегію кібербезпеки України».
Нагадаємо, для підготовки фахівців з кібербезпеки створять особливий навчальний заклад
Джерело: LexInform