Навігатор фінансової підтримки

Вхід в кабінет IT платформи
Новини банків-партнерів
07 Серпня, 2023

Німецький Sparkassenstiftung допоможе Ощадбанку впровадити сучасні стандарти ESG у роботі з підприємцями

Про допомогу в запровадженні міжнародно визнаних стандартів сталого розвитку ESG (орієнтованих на екологічні, соціальні та управлінські аспекти) йдеться в угоді, яку Deutsche Sparkassenstiftung für internationale Kooperation (Німецький фонд шпаркас з міжнародного співробітництва) днями підписав з Ощадбанком.

Проєкт насамперед націлено на інтеграцію стандартів ESG у діяльність підрозділів з обслуговування мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ). У рамках співробітництва консультанти Sparkassenstiftung проведуть аналіз наявних стандартів ESG у фінансових інститутах розвинених країн та нададуть консультаційну підтримку в застосуванні цих стандартів у бізнес-процесах Ощадбанку в роботі з підприємцями.

«Імплементація стандартів ESG у роботу фінансових інститутів є обов’язковим фактором для тих установ, які планують активно співпрацювати з міжнародними партнерами та інвесторами. Більше того, дотримання цих стандартів дає можливість залучати фінансування на більш привабливих умовах. Водночас запровадження стандартів ESG потребує суттєвої експертизи. Цього досвіду у наших колег з Sparkassenstiftung більш ніж достатньо, і ми вдячні за те, що вони допоможуть наблизити Ощад до повної інтеграції у світове фінансове співтовариство», – зазначила членкиня правління Ощаду, відповідальна за напрям ММСБ, Наталя Буткова-Вітвіцька.

Під терміном ESG (англ. environmental, social, governance – «довкілля, соціальна сфера, корпоративне управління») розуміють політику за кожним із цих напрямів заради сталого розвитку. Інвестори та фінансові інститути враховують ці критерії при прийнятті рішень про інвестування та кредитування.

Екологічні принципи визначають, наскільки компанія дбає про навколишнє середовище.

Соціальні принципи показують ставлення компанії до персоналу, постачальників, клієнтів, партнерів та споживачів. Щоб відповідати стандартам, бізнес має працювати над якістю умов праці, стежити за гендерним балансом та інвестувати в соціальні проєкти.

Управлінські принципи стосуються якості управління: прозорості звітності, зарплат менеджменту, здорової атмосфери в колективі, відносин з акціонерами, антикорупційних заходів.