Новини
23 Серпня, 2023

Адміністрування ЄСВ повернуть Пенсійному Фонду України

Міністерство соціальної політики України підтримує законопроект № 9570, яким разом із пов’язаними з ним законопроектами № 9569 та № 9571 пропонується передати Пенсійному фонду України від Державної податкової служби адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також функції контролю за його сплатою.

Як прокоментували у Міністерстві, внаслідок недостатнього контролю за сплатою ЄСВ, деякі роботодавці не сплачують єдиний соціальний внесок за працівників. Це спричиняє проблеми, в першу чергу, для власне працівників, адже за певний період часу людині не зараховується страховий стаж. Також працівник не має можливості претендувати на страхові виплати, наприклад, лікарняні.

Ще одна існуюча на сьогодні проблема – це те, що наразі інформацію про те, за яку людину і який обсяг внесків сплачено, Пенсійний фонд отримує зі значною затримкою.

«Повернення функцій з адміністрування ЄСВ Пенсійному фонду дозволить вирішити ці проблеми без збільшення адміністративного навантаження на роботодавців. ПФУ має успішний досвід адміністрування ЄСВ, оскільки до 2013 р. саме він виконував цю функцію», – додали у Міністерстві.

Джерело: Lexinform