Моніторинг законодавства
06 Липня, 2023

Дані про заходи з охорони земель і ґрунтів вноситимуть до кадастру

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30 червня 2023 р. № 665, якою внесено зміни до деяких актів щодо охорони земель і ґрунтів.

У Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру пояснили, що документом передбачено:

– впровадження механізму внесення до Державного земельного кадастру відомостей про заходи щодо охорони земель і ґрунтів, що надасть можливість фізичним та юридичним особами користуватись такими відомостями у формі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку та на Публічній кадастровій карті України, сприятиме широкій обізнаності власників і користувачів земельних ділянок, органів місцевого самоврядування щодо наявних заборон або обмежень у використанні земель, дозволених або не заборонених умов і режимів використання земельних ділянок відповідно до вимог законодавства;

– запровадження класифікації заходів щодо охорони земель і ґрунтів, яка дозволить ідентифікувати, в тому числі, групи земель, порушених внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії, та бойових дій під час дії воєнного стану, що, в свою чергу, дозволить приймати об’єктивні рішення під час визначення режимів оподаткування відповідних територій;

– спрощення й уніфікація форм витягів із Державного земельного кадастру про земельні ділянки та удосконалення структури електронного документа.

Крім того, з переліку адміністративних послуг, що надаються Держгеокадастром та його територіальними органами на безоплатній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 р. № 835, виключено адмінпослугу «Видача дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок».

Джерело: Lexinform