Моніторинг законодавства
17 Листопада, 2023

До переліку верифікованих включать аграріїв, які експортували не менш як на 40 млн грн

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2023 р. № 1174, якою до критеріїв для включення суб’єктів агропромислового комплексу до переліку верифікованих додано такі:

– зареєстрований як платник податку на додану вартість після 23 лютого 2022 р. та на дату формування електронного запиту програмними засобами Державного аграрного реєстру;

– здійснив з 23 лютого 2022 р. до 27 жовтня 2023 р. (включно) операцію (операції) з експорту товару (товарів) на загальну суму в еквіваленті не менше 40 млн гривень, за якою (якими) банком був завершений валютний нагляд за дотриманням суб’єктом агропромислового комплексу установлених Національним банком граничних строків розрахунків за операцією (операціями) з експорту товару (товарів) після зарахування на поточний рахунок суб’єкта агропромислового комплексу в банку грошових коштів, що надійшли з 23 лютого 2022 р. до 27 жовтня 2023 р. (включно) від нерезидента з-за кордону за товар (включаючи кошти, переказані суб’єктом агропромислового комплексу із власного рахунка, відкритого за кордоном, якщо розрахунки за експорт товару здійснювалися через рахунок суб’єкта агропромислового комплексу, відкритий за кордоном, та суб’єктом агропромислового комплексу подано документи іноземного банку, які підтверджують зарахування коштів від нерезидента за товар) або від банку (резидента або нерезидента) за документарним акредитивом.

Тепер до переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу на безоплатній основі включається суб’єкт агропромислового комплексу, який зареєстрований у Державному аграрному реєстрі, набув статусу користувача зазначеного Реєстру та одночасно відповідає критеріям, визначеним пп. 1 – 4, або одночасно відповідає критеріям, визначеним пп. 2356 п. 7 Порядку реалізації експериментального проекту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану.

Відповідні зміни внесено до п. 78 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2023 р. № 1132.

Джерело: Lexinform