Моніторинг законодавства
27 Серпня, 2024

До заяв на отримання ліцензії на перевезення пасажирів можна не додавати кольорових фото свідоцтв про реєстрацію ТЗ

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18 червня 2024 р. № 712 внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, затверджених постановою КМУ від 2 грудня 2015 р. № 1001.

Згідно із новою редакцією п. 6 Ліцензійних умов, здобувач ліцензії, ліцензіат, спадкоємець ліцензіата має подавати в електронній формі через Єдиний комплекс інформаційних систем у сфері безпеки на наземному транспорті до органу ліцензування за формами, наведеними в додатках 1-1-3, заяви про:

  • отримання ліцензії;
  • переоформлення ліцензії;
  • розширення провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
  • звуження провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
  • анулювання ліцензії повністю або частково;
  • зупинення дії ліцензії повністю або частково;
  • відновлення дії ліцензії повністю або частково.

У разі прийняття органом ліцензування рішення про зупинення дії ліцензії повністю або частково з дати прийняття такого рішення припиняється провадження ліцензіатом господарської діяльності.

До заяви на отримання ліцензії можна не надавати кольорових фотокопій свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та тимчасових реєстраційних талонів у разі їх наявності в Єдиному комплексі інформаційних систем у сфері безпеки на наземному транспорті, що підтверджується даними з Єдиного державного реєстру транспортних засобів (нова редакція пп. 2 п. 7 Ліцензійних умов).

Відтепер ліцензіат зобов’язаний не «забезпечити страхування», а мати:

  • чинний договір страхування відповідальності за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю пасажирів під час користування автомобільним транспортом, за класом страхування 10, визначеним ст. 4 Закону України “Про страхування” – у разі здійснення перевезень пасажирів;
  • чинний договір страхування відповідальності за шкоду, заподіяну багажу (вантажу) під час перевезення автомобільним транспортом, за класом страхування 10, визначеним ст. 4 Закону України “Про страхування” – у разі здійснення перевезень багажу (вантажу);
  • чинний договір страхування життя, здоров’я та працездатності водія та інших працівників, які здійснюють експлуатацію транспортних засобів, від нещасних випадків за класом страхування 1, визначеним ст. 4 Закону України “Про страхування”;
  • чинні договори обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (внутрішній договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, договір міжнародного обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності) – у разі здійснення міжнародних перевезень пасажирів та/або вантажів.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Джерело: Lexinform