Моніторинг законодавства
07 Травня, 2024

Дозвіл на рух транспорту з понаднормативними параметрами можна оформити онлайн

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами» від 26 квітня 2024 р. № 457.

Зокрема змінами до п. 4 Правил, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. № 30, унормовано, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції за формою, наведеною в додатку до цих Правил, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Видача (відмова у видачі, оформлення, переоформлення, анулювання) дозволу здійснюється відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» через центри надання адміністративних послуг або за наявності технічної можливості безпосередньо через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, зокрема через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.

Також Правила доповнено додатком, яким визначено форму дозволу.

Джерело: Lexinform