ЗМІ про нас
01 Листопада, 2022

Фермери з Черкащини, попри війну, працюють та надають допомогу тим, хто цього потребує

Підприємство «Агроспілка», що на Черкащині, займається розведенням великої рогатої худоби та рослинництвом уже понад двадцятиліття. Минулого року вони стали учасниками Програми з підтримки фінансування інвестиційних проєктів малих і середніх підприємств, яку фінансує уряд Німеччини через KfW та Євросоюз в межах ініціативи EU4Business. Завдяки цій Програмі сотні українських підприємств отримали фінансову підтримку, що надалі дозволило розвинути бізнес та вивести його на новий рівень.

Не виключенням стало і СТОВ «Агроспілка»: 8 млн кредитних коштів, які підприємство отримало від донорів, дозволили закупити французьке обладнання для доїння корів та декілька десятків корів австрійської породи симентал, що дають молоко дуже високої якості. Тому участь у Програмі допомогла СТОВ «Агроспілка» не лише скоротити витрати, а й покращити якість своєї продукції.

“В нас з’явилась можливість привезти європейські технології в Україну. Ця програма дає впевненість в завтрашньому дні. Якщо так продовжуватиметься й далі, то ми ще більше наростимо поголів’я, покращимо якість праці, а в перспективі ми хочемо відкрити племінне господарство і вже продавати австрійську породу по всій Україні”  – ділився оптимістичними планами власник Олександр Моісеєв. 

Але, починаючи з 24 лютого 2022 року, сільське господарство зіткнулось із низкою викликів. Частина комерційних банків, з якими співпрацювала «Агроспілка» призупинили фінансування. Тому керівництво було змушене поставити на паузу заплановане будівництво корівників та інших господарських приміщень.

«Звісно, війна вплинула на наш бізнес. Якщо, наприклад, корми для тварин вітчизняного виробництва стали дешевшими, то ціна на корів збільшилась. Зараз ми у пошуках партнерів для кредитування на будівництво корівників», – зазначив власник.

Та нема лиха без добра. Під час війни господарству вдалося зберегти відносини із компаніями, які продовжують стабільно купувати молоко в довоєнних об’ємах, що дозволило виявити надійних партнерів та зміцнити співпрацю з ними.

Окрім того, за словами Олександра Моісеєва, молочні продукти та рослинні культури, які вирощує підприємство, завжди мають попит. Тож працівники СТОВ «Агроспілка» сподіваються на те, що найближчим часом їм вдасться розширити виробництво. Фермери продовжують працювати та надавати допомогу тим, хто цього потребує.

За час існування Програми з підтримки інвестицій малих і середніх підприємств надали 573 кредити на понад 705 млн грн. Не зважаючи на повномасштабне вторгнення Росії, Уряд Німеччини через KfW та Євросоюз в межах ініціативи EU4Business продовжує допомагати українському бізнесу.

Детальніше про умови участі читайте тут.

Джерело: ПРО ВСЕ.ck.ua