Новини МСП
01 Листопада, 2021

Фізичних осіб-підприємців долучено до державної програми «Доступні кредити 5-7-9%»

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 і 29» від 21 жовтня 2021 р. № 1106.

Як інформує Міністерство фінансів, тепер до державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» долучено фізичних осіб – підприємців, річний дохід яких від будь-якої діяльності не перевищує 50 млн гривень, які зможуть отримати пільгові кредити за ставкою 12% річних до 1 млн грн без застави (кредит може бути забезпечений поручительством).

Також змінами до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів спрощено вимоги до предмета іпотеки, що придбається позичальником, а саме:

– скасовано вікові обмеження до нерухомого майна (крім об’єктів нерухомості в обласних центрах із чисельністю населення більше 1 млн, що мають бути прийняті в експлуатацію або реконструйовані не раніше ніж протягом десяти років);

– збільшено ліміт можливого перевищення площі предмета іпотеки з 20% на 40% від нормативної площі, яка оплачується позичальником самостійно.

Окрім цього, запроваджено державну програму фінансового лізингу для суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва.

Джерело: LexInform