Моніторинг законодавства
23 Лютого, 2023

Інформацію з реєстру підприємств – банкрутів не надаватимуть запитувачам з тимчасово окупованих територій

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про внесення змін до Положення про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство» від 7 лютого 2023 р. № 496/5.

Згідно зі змінами, новою редакцією п. 3.6 розд. III Положення унормовано, що відомості з Єдиного реєстру підприємств можуть надаватися міжрегіональними управліннями Міністерства юстиції України або Міністерством юстиції України у формі інформаційних листів за відповідним запитом (письмовим або електронним) у разі обмеження в установлених законодавством випадках доступу до веб-сайту, на якому подається електронний запит на отримання скороченої чи повної інформаційної довідки, або наявності протягом більше як однієї доби технічних проблем із доступом до такого офіційного веб-сайту, за умови, якщо такі технічні проблеми чи обмеження не пов’язані з непрацездатністю Єдиного реєстру підприємств, та якщо встановлені обмеження не містять заборони на надання інформації, яка міститься в Єдиному реєстрі підприємств.

Запит про надання відомостей з Єдиного реєстру підприємств у формі інформаційного листа надсилається до відповідного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України за місцезнаходженням суб’єкта, щодо якого запитується інформація, або до Міністерства юстиції України – у разі необхідності в одночасному отриманні відомостей щодо декількох суб’єктів, які зареєстровані в областях, віднесених до сфери повноважень різних міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України.

У запиті про надання відомостей з Єдиного реєстру підприємств у формі інформаційного листа вказуються такі параметри:

1) Інформація про запитувача:

  • найменування і код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб);
  • прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб);
  • прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата і номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб – підприємців);
  • повна адреса місцезнаходження (для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців)/місця проживання (перебування) (для фізичних осіб);

2) Інформація про суб’єкта, щодо якого запитується інформація:

  • найменування і код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб);
  • прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата і номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб – підприємців);
  • повна адреса місцезнаходження.

У запиті також вказуються підстави для отримання відомостей з Єдиного реєстру підприємств та обґрунтування необхідності в оперативному отриманні таких відомостей. Запит повинен містити особистий підпис запитувача (власноруч у разі направлення письмового запиту або із застосуванням електронного підпису при поданні електронного запиту/направлення запиту засобами електронної пошти).

В інформаційному листі вказуються результати пошуку в Єдиному реєстрі підприємств, а саме такі відомості щодо боржника: найменування, код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб); прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), номер та дата запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб – підприємців); відомості про дату відкриття провадження у справі про банкрутство та судову процедуру, в якій перебуває боржник, стан провадження у справі про банкрутство, а також дату винесення ухвали суду про закриття провадження (за наявності); або інформація про відсутність у Єдиному реєстрі підприємств відомостей про суб’єкта підприємницької діяльності, щодо якого запитується інформація.

Інформаційний лист з відомостями з Єдиного реєстру підприємств не надається у разі, якщо адреса місцезнаходження (для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), місця проживання (перебування) (для фізичних осіб) запитувача належить до території, на якій ведуться активні бойові дії або тимчасово окупованій, інформація про яку міститься в переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженому Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Інформаційний лист міжрегіонального управління Міністерства юстиції України надається за підписом керівника або заступника керівника міжрегіонального управління Міністерства юстиції України.

Інформаційний лист Міністерства юстиції України надається за підписом керівника структурного підрозділу Мін’юсту або особи, яка виконує його обов’язки.

Джерело: Lexinform