Моніторинг законодавства
14 Червня, 2023

Із липня скасують низку податкових пільг

Верховна Рада підтримала у першому читанні зміни до Податкового кодексу та інших законів України щодо особливостей оподаткування в період дії воєнного стану, які направлені на відновлення довоєнного стану системи оподаткування.

Про це інформує прес-служба Міністерства фінансів України. «Прийняття даного законопроекту сприятиме збільшенню надходжень до державного та місцевих бюджетів у 2023 році на суму близько 10 млрд гривень», – пояснив міністр фінансів Сергій Марченко. Майбутнім законопроектом запропоновано з 1 липня цього року скасування можливості для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку в розмірі 2% від суми доходу. Також скасовується можливість для ФОП – платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок.

Натомість пропонується відновити проведення документальних перевірок. Як передбачено, такі перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності під час проведення перевірок безпечного доступу до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об’єктами оподаткування, а також документів та іншої інформації, пов’язаної з обчисленням та сплатою податків і зборів. Документом передбачено й відновлення застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; порядку використання РРО/ПРРО.

Окрім того, пропонується відновити перебіг строків, визначених податковим законодавством. Водночас, як зазначається, законопроект не передбачає підвищення податків та не вводить нові їх ставки. Норми направлено, насамперед, на повернення податкового законодавства до довоєнного стану. Зокрема, з 1 липня цього року обмежується дія окремих норм кодексу, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, – наголосив міністр.

Джерело: Юридичний вісник України