Моніторинг законодавства
16 Серпня, 2023

Карантинні законодавчі норми скасовано

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України у зв’язку з відміною карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (законопроект № 9405).

«5 травня 2023 р. Всесвітня організація охорони здоров’я скасувала статус пандемії COVID-19, отже деякі прийняті під час карантину законодавчі зміни для подолання коронавірусу вже є неактуальним і мають бути скасовані. Натомість деякі з цих норм доцільно запровадити на постійній основі для боротьби з особливо небезпечними інфекційними захворюваннями», – прокоментували у прес-службі Апарату Верховної Ради України.

Законом вносяться зміни до 3 кодексів та 9 законів з метою скасування норм, дія яких була розрахована на час запровадження на території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19, або їх перегляд і збереження на постійній основі.

Джерело: Lexinform