Моніторинг законодавства
02 Листопада, 2022

Компенсація за кредитами на облаштування індустріальних парків надаватиметься за період, що не перевищує 3 роки

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання повної або часткової компенсації відсоткової ставки за кредитами (позиками) на облаштування та/або здійснення господарської діяльності у межах індустріальних (промислових) парків» від 28 жовтня 2022 р. № 1208.

Затверджений нею Порядок визначає процедуру надання повної або часткової компенсації відсоткової ставки за кредитами (позиками) ініціаторам створення індустріальних (промислових) парків – суб’єктам господарювання, керуючим компаніям та учасникам індустріальних парків на облаштування та/або здійснення господарської діяльності у межах індустріальних парків, включених до Реєстру індустріальних (промислових) парків.

Компенсація за нараховані та сплачені відсотки надається за період, що не перевищуватиме три роки, але не раніше 2022 р.

Сума компенсації, що надається за рахунок коштів державного бюджету не може перевищувати:

– для ініціатора створення індустріального парку – суб’єкта господарювання та керуючої компанії індустріального парку – 60 млн. гривень;

– для учасника індустріального парку – 45 млн. гривень.

Звернення заявників буде розглядатися утвореною Мінекономіки постійно діючою міжвідомчою комісією з підготовки рекомендацій щодо державного стимулювання індустріальних парків. На підставі її рекомендацій Мінекономіки прийматиме рішення про надання коштів або відмову у їх наданні та розміщувати на своєму веб-сайті інформацію про обсяги надання коштів із відображенням їх розміру в розрізі заявників, а також перелік заявників, яким відмовлено в наданні коштів у поточному році, та підстави надання ним відмови.

Органам місцевого самоврядування рекомендовано застосовувати Порядок, затверджений цією постановою, під час прийняття рішень щодо надання повної або часткової компенсації відсоткової ставки за кредитами (позиками) на облаштування та/або здійснення господарської діяльності у межах індустріальних (промислових) парків.

Джерело: Lexinform