Моніторинг законодавства
24 Вересня, 2019

Народні депутати прийняли законопроект про використання РРО

У другому читанні ВРУ прийняла  проект Закону №1053-1, який передбачає внесення нових положень  до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Нові положення запроваджують програмні РРО (реєстратори розрахункових операцій), які можуть замінити класичний реєстратор або використовуватися додатково залежно від фінансового забезпечення та власних потреб суб’єкта.

Крім того, новий законопроект передбачає:

  • Реєстрація РРО проводиться за допомогою Електронного кабінету (подавати реєстраційні документи не потрібно). Кожному РРО інформаційною системою контролюючого органу присвоюється фіскальний номер, який у подальшому його ідентифікує.
  • Процес використання РРО стає в рази дешевше за рахунок виключення використання еквайєрингових та ЦСО послуг, не має потреби у придбанні класичного реєстратора розрахункових операцій.
  • За рахунок фіскалізації операцій програмними РРО фіскального сервера контролюючого органа можливо легалізувати всі проведені операції.
  • Інформація про здійснені розрахункові операції конфіденційна і захищена запровадженими технологіями захисту даних, які регламентуються Законом “Про електронні довірчі послуги”.
  • Контроль порушень здійснення операцій та збільшення відповідальності зі сторони суб’єкта при здійсненні підприємницької діяльності за допомогою застосування джерела відшкодування споживачам штрафних санкцій за їхніми зверненнями.

Джерело: Lexinform