Моніторинг законодавства
23 Серпня, 2023

Нерезиденти можуть отримувати розрахунки в гривні за гіг-контрактами

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 17 серпня 2023 р. № 102.

Зокрема, новими підпунктами п. 31 розд. IV Положення про структуру валютного ринку України, умови та порядок торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на валютному ринку України, затвердженого постановою від 2 січня 2019 р. № 1, унормовано, що суб’єкт ринку розміщує в касі банку, небанківської установи, їх відокремлених підрозділів, пункту обміну валюти в доступному для огляду клієнтами місці, серед іншого:

– контактну інформацію банку, небанківської установи [із зазначенням місцезнаходження, номера телефону або телефону «гарячої лінії» (за наявності), адреси електронної пошти, посилання на інтернет-сторінку банку, небанківської установи (за наявності)] для направлення (подання) звернень клієнтів до банку, небанківської установи;

– контактну інформацію Національного банку (із зазначенням місцезнаходження, номера телефону універсальної «гарячої лінії», адреси електронної пошти, посилання на сторінку офіційного Інтернет-представництва Національного банку) для направлення (подання) звернень клієнтів банку, небанківської установи до Національного банку.

Крім того, п. 117 розд. X Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою від 2 січня 2019 р. № 5, доповнено новим підпунктом, згідно з яким за поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб-нерезидентів здійснюються такі операції:

– із зарахування коштів гіг-спеціалісту за гіг-контрактом, члену наглядової ради/ради директорів/виконавчого органу акціонерного товариства, які передбачені умовами цивільно-правових договорів, укладеними цією особою з акціонерним товариством.

Джерело: Lexinform