Моніторинг законодавства
08 Березня, 2023

Нові державно-будівельні норми для будівництва медзакладів

1 березня цього року набрали чинності оновлені ДБН «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я», які поширюються на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та почасти на реставрацію.

Як пояснили у Міністерстві охорони здоров’я України, нові державно-будівельні норми передбачають, що пацієнти в лікарнях розміщуватимуться в просторих одно- або двомісних палатах, які будуть обладнані душем та вбиральнею. Окремо будуть облаштовані приміщення для відпочинку членів родин, які перебувають із пацієнтом.

Біля головного входу медзакладу розташовуватимуться паркомісця для людей з інвалідністю. На території лікарні мають з’явитися паркомісця для автомобілів, велосипедів, мотоциклів, а також електрозарядні пристрої для електромобілів.

Суттєвий акцент зроблено на інклюзивність всіх приміщень лікарні та її території загалом. Будівлі проектуватимуться з урахуванням принципів безбар’єрності, з широкими коридорами та дверними отворами, облаштовуватимуться системами навігації, в тому числі з аудіо покажчиками. Для потреб маломобільних груп населення будуть облаштовані окремі санітарно-гігієнічні приміщення.

Нові державно-будівельні норми направлені й на поліпшення умов роботи медиків, зокрема для них буде передбачено зручні кімнати для повноцінного відпочинку.

Зміни також торкнуться проектування відділень – вони більше не будуть хаотично розкидані по лікарні, а розташовуватимуться відповідно до того, наскільки вони взаємопов’язані одне з одним. Окрім того, відділення невідкладної допомоги буде повністю адаптовано до міжнародних норм планування відділень «emergency».

Джерело: Lexinform