Моніторинг законодавства
24 Жовтня, 2022

Нові гігієнічні вимоги до швидкозаморожених харчових продуктів

Міністерством юстиції України зареєстровано наказ Мінагрополітики від 14 вересня 2022 р. № 682, яким затверджено Гігієнічні вимоги до швидкозаморожених харчових продуктів, призначених для споживання людиною.

Швидкозаморожений харчовий продукт – харчовий продукт, що його було піддано процесу швидкого заморожування, під час якого температура харчового продукту якнайшвидше проходить область максимального кристалоутворення для відповідного харчового продукту, та, після термічної стабілізації (вирівнювання температури харчового продукту), досягає температури не вище -18 °C, що її постійно підтримують на цьому рівні по всьому харчовому продукту.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства пояснили, що Гігієнічні вимоги регламентують:

– загальні принципи, що їм мають задовольняти швидкозаморожені харчові продукти;

– рівень температури, що її необхідно підтримувати на потужностях, що здійснюють поводження, зберігання, складування, транспортування та/або обіг швидкозаморожених харчових продуктів;

– вимоги до морозильного обладнання та перелік кріогенних середовищ (рідин), що дозволено використовувати для швидкого заморожування харчових продуктів;

– особливості маркування швидкозаморожених харчових продуктів;

– здійснення моніторингу температури під час транспортування, складування та зберігання швидкозаморожених харчових продуктів.

Гігієнічні вимоги вводяться в дію через три роки з дня припинення або скасування воєнного стану, а харчові продукти, які відповідали вимогам законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, що діяло до введення в дію цього наказу, але не відповідають вимогам цього наказу, можуть перебувати в обігу до закінчення мінімального терміну придатності або граничного терміну споживання (дати «вжити до»).

Джерело: Lexinform