Моніторинг законодавства
06 Вересня, 2023

Нові вимоги до безвиїзного нагляду на ринках небанківських фінпослуг з 2024 р.

Національний банк України в межах реалізації вимог Закону України «Про фінансові послуги та фінансові компанії» опублікував для обговорення проект постанови «Про затвердження Положення про безвиїзний нагляд за діяльністю з надання фінансових та супровідних послуг».

Положення розроблено з метою встановлення порядку здійснення Національним банком безвиїзного нагляду на ринках небанківських фінансових послуг за:

– надавачами фінансових і супровідних послуг та їх відокремленими підрозділами;

– небанківськими фінансовими групами та їх учасниками;

– власниками істотної участі;

– ключовими учасниками у структурі власності;

– афілійованими та спорідненими особами надавачів фінансових послуг;

– іноземними учасниками ринку фінансових послуг, які здійснюють діяльність з надання фінансових та/або супровідних послуг в Україні;

– особами, які у встановленому Законом про фінансові послуги, спеціальними законами порядку надають послуги з аутсорсингу надавачам фінансових послуг.

«Положенням установлюються вимоги, спрямовані на регламентування мети, способів та особливостей здійснення напрямів безвиїзного нагляду і заходів, що вживатимуться за результатами такого нагляду. Також Положення визначає порядок взаємодії та обміну інформацією з надавачами фінансових і супровідних послуг, відповідальними особами небанківських фінансових груп, іншими особами, які охоплені наглядовою діяльністю», – пояснили у Національному банку.

Передбачається, що Положення набере чинності з 1 січня 2024 р. (одночасно з введенням в дію нового Закону України «Про фінансові послуги та фінансові компанії»). При цьому чинне Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного нагляду на ринках небанківських фінансових послуг, затверджене постановою від 28 грудня 2020 р. № 169, буде визнане таким, що втратило чинність.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 9 жовтня 2023 р. на електронну адресу: NBFI.regulations@bank.gov.ua.

Джерело: Lexinform