Моніторинг законодавства
18 Серпня, 2022

Об’єкти, які шкодять здоров’ю людей і забруднюють повітря, братимуть на облік онлайн

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо взяття на державний облік (зняття з обліку і коригування відомостей про об’єкт) об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, в електронній формі» від 5 серпня 2022 р. № 891, який реалізовуватиметься у період з 1 вересня 2022 р. по 30 вересня 2023 р.

Також затверджено Порядок реалізації експериментального проекту та перелік відомостей щодо взяття на державний облік (зняття з обліку і коригування відомостей про об’єкт) об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, в електронній формі.

Визнано, що електронний документ, сформований за результатами надання електронної публічної послуги відповідно до Порядку, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2022 р. № 891, має таку ж юридичну силу, як і повідомлення про взяття суб’єкта господарювання на державний облік (зняття з обліку), видане в паперовій формі Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів згідно з Інструкцією, затвердженій наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 10 травня 2002 р. № 177.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець пояснив переваги отримання послуги онлайн:

  • чиновник не бере участі у розгляді заявок;
  • строк надання послуги скорочується із 30 днів до нуля;
  • стати на держоблік можна пройшовши всю процедуру із власного гаджету;
  • дані автоматично вносяться до відповідного Реєстру;
  • суб’єкт господарювання може самостійно роздрукувати електронний документ з QR-кодом з «ЕкоСистеми».

Джерело: Lexinform