Моніторинг законодавства
31 Січня, 2024

Підсанкційним платникам податків не відшкодовуватимуть ПДВ

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» від 1 грудня 2023 р. № 1266.

Зокрема новим п. 12-1 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 р. № 26, передбачено, що з дати прийняття рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), прийнятого в порядку, встановленому Законом України «Про санкції», зупиняються бюджетне відшкодування узгодженої суми бюджетного відшкодування та перебіг строків здійснення такого бюджетного відшкодування, визначених ст. 200 Податкового кодексу України.

Зазначена сума бюджетного відшкодування залишається доступною для органу Казначейства та перераховується органом Казначейства на рахунок платника податку в обслуговуючому банку/небанківському надавачі платіжних послуг та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, протягом п’яти операційних днів з дати прийняття рішення про скасування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), прийнятого в порядку, встановленому Законом України «Про санкції».

Нагадаємо, 29 січня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 10 серпня 2023 р. № 3317-IX – підсанкційним платникам податків відмовлятимуть в наданні деяких ліцензій та відшкодуванні ПДВ.

Джерело: Lexinform