Новини банків-партнерів
26 Квітня, 2024

Підтримка економіки та розвиток сучасних послуг: підсумки роботи ПриватБанку в 1 кварталі 2024 року

Найбільший державний ПриватБанк продовжує активно кредитувати економіку та впроваджує нові сучасні продукти для клієнтів, що демонструє виразний ріст кредитного портфелю фізичних осіб на 5,9 млрд грн (10%). Загальний кредитний портфель банку з початку року збільшився на 2% попри значні сезонні погашення кредитів агробізнесу. Бізнес-результат ПриватБанку без впливу витрат на формування резервів та податків в 1 кварталі 2024 році порівняно з 2023 роком збільшився на 2%. 

Чистий прибуток ПриватБанку за результатами 1 кварталу 2024 року становить 13,86 млрд грн. За умов збільшення ставки оподаткування, а також зміни макроекономічних умов як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках, прибуток банку за перший квартал року на 14% нижчий, ніж за аналогічний період 2023 року. 

Позитивний вплив на результати 1 кварталу 2024 року має часткове розформування резервів за кредитами як результат високої якості кредитного портфеля. При цьому реінвестування банком коштів від погашень по ОВДП (в іноземній валюті) в облігації з більш тривалим терміном потребувало додаткових резервів під ці цінні папери.

Девальвація гривні протягом 1 кварталу 2024 року обумовила негативну переоцінку валютної позиції банку, яка була перекрита позитивним результатом переоцінки індексованих ОВДП. Загалом переоцінки вплинули на результат 1 кварталу 2024 року в сумі 1,4 млрд грн.