Моніторинг законодавства
05 Липня, 2024

Плани обстеження пошкоджених внаслідок війни об’єктів не оприлюднюватимуть

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 6 Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд» від 28 червня 2024 р. № 753.

Пунктом 6 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473, серед іншого, передбачається, що обстеження пошкоджених об’єктів здійснюється за рішенням уповноважених органів шляхом комісійного обстеження, що проводиться відповідно до п. 8-1 цього Порядку, та/або технічного обстеження, що проводиться відповідно до п. 9 цього Порядку, – відповідно до затвердженого плану робіт.

Уповноважений орган оприлюднює затверджений план робіт на офіційному веб-сайті протягом трьох календарних днів з дня затвердження, а також за можливості – письмово повідомляє власника або управителя об’єкта щодо строків виконання обстеження.

Тепер новою редакцією абз. 2 п. 6 Порядку встановлено, що обмеження доступу до інформації про план робіт здійснюється уповноваженим органом, що є розпорядником зазначеної інформації, з урахуванням вимог ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Виконавчим органам сільських, селищних, міських рад, а в разі їх відсутності – військовим адміністраціям населених пунктів рекомендовано вжити заходів щодо приведення інформації, розміщеної на їх офіційних веб-сайтах, у відповідність із цією постановою у частині неоприлюднення планів робіт з обстеження.

Джерело: Lexinform