Моніторинг законодавства
20 Лютого, 2024

Продаж безготівкових рублів дозволено до 31 грудня 2024 р.

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18» від 5 лютого 2024 р. № 17.

Зокрема новим підпунктом п. 17-2 постанови «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» від 24 лютого 2022 р. № 18 встановлено, що заборони, визначені в п. 17 цієї постанови, не поширюються, серед іншого, на операції банків та їх клієнтів, що здійснюються до 31 грудня 2024 р. відповідно до вимог п. 18 розд. VII Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Нагадаємо, відповідно до п. 18 розд. VII Закону України «Про банки і банківську діяльність» тимчасово, до 31 грудня 2024 р., банки-резиденти мають право здійснювати для клієнтів операції з продажу (обміну) російських рублів та/або білоруських рублів у безготівковій формі.

Такі операції здійснюються за таких умов:

– банками-нерезидентами, в яких відкрито кореспондентські рахунки банків-резидентів у російських рублях та/або білоруських рублях, в односторонньому порядку прийнято рішення про конвертацію (обмін) російських рублів та/або білоруських рублів, які знаходяться на таких кореспондентських рахунках, на іншу валюту;

– зазначеними банками-нерезидентами не можуть бути банки-резиденти російської федерації/республіки білорусь та/або банки, до яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції»;

– продаж (обмін) російських рублів та/або білоруських рублів може бути здійснений за заявою клієнта банку один раз щодо кожного з видів валюти – російських рублів та білоруських рублів.

Внесено зміни й до п. 12-1514-7 постанови.

Джерело: Lexinform