Програма часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків для суб’єктів малого і середнього підприємництва Тернопільщини

Тернопільська обласна державна адміністрація (далі – Тернопільська ОДА) спільно з Фондом розвитку підприємництва (далі – ФРП) на виконання Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Тернопільської області на 2016-2020 роки запровадили Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків для суб’єктів малого і середнього підприємництва (далі – Програма).

Здешевлення відсоткових ставок у відповідності до умов Програми надаватиметься МСП Тернопільської області у вигляді компенсації 50% від номінальної відсоткової ставки за кредитами, наданими банками-партнерами ФРП.

Мета програми – покращити доступ МСП Тернопільської області до фінансових ресурсів за рахунок зниження рівня відсоткової ставки на 50%.

Компенсації відсоткових ставок МСП надаватимуться в рамках кредитних програм ФРП, що фінансуються за рахунок його капіталу, позик від Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW та ініціативи Європейського Союзу EU4Business, спрямованої на компенсацію валютних збитків за кредитами МСП.

Виплата компенсацій відсоткових ставок здійснюватиметься за рахунок асигнувань з бюджету Тернопільської області, запланованих на 2018 рік на рівні ≈ 900 тис. грн.

ПОЗИЧАЛЬНИКИ:

Позичальниками можуть бути суб’єкти господарювання – резиденти України, що зареєстровані в Тернопільській області, виробничі потужності яких розміщені на території області та які підпадають під визначення суб’єктів малого або середнього підприємництва згідно з положеннями Господарського кодексу України, зокрема:

  • суб’єкти малого підприємництва – середня кількість працівників не перевищує 50 осіб, річний дохід не перевищує 10 млн євро;
  • суб’єкти середнього підприємництва – середня кількість працівників становить від 50 до 250 осіб, річний дохід не перевищує 50 млн євро.
ПРИЗНАЧЕННЯ КРЕДИТУ:

Придбання
Модернізація обладнання
Реконструкція приміщень

МАКСИМАЛЬНИЙ РОЗМІР КРЕДИТУ:

€100 000

ПРОЦЕНТНА СТАВКА:

15%

ТЕРМІН ВИПЛАТИ КОМПЕНСАЦІЇ:

2 роки