Новини банків-партнерів
31 Травня, 2024

ПриватБанк розширює програму підтримки клієнтів-експортерів у партнерстві з ЕКА

ПриватБанк приймає заявки на спільну з Українським “Експортно-кредитним агентством” (ЕКА) програму підтримки експортерів. Як повідомив член правління ПриватБанку Євген Заіграєв, сьогодні у партнерстві з ЕКА ПриватБанк фінансує українських товаровиробників, клієнтів малого, середнього та корпоративного бізнесу на придбання сировини та матеріалів з метою виконання експортних контрактів. Найближчим часом банк планує поширити дію програми і на клієнтів мікробізнесу.

За умовами програми, ЕКА страхуватиме ризики банку за кредитами, наданими на фінансування виробництва експортних товарів відповідно до зовнішньоекономічних контрактів (які відповідають вимогам ЕКА в частині УКТ ЗЕД). Максимальна сума такого кредиту на Позичальника може становити 10 мільйонів гривень, термін кредитування – до 1 року. Новація розширеної програми полягає в тому що, Якщо сума фінансування не перевищує 5 млн грн заставою за кредитом виступає лише порука власника, для кредитів  більше 5 млн грн – також і майнові права за експортним контрактом.

Нагадаємо, ПриватБанк підписав угоду з Експортно-кредитним агентством (ЕКА) про співпрацю в рамках програми портфельного страхування ризику банку за кредитами, які будуть видані на виконання експортних контрактів. Портфельне страхування  виданих кредитів на виконання експортних угод  зі спрощеними вимогами до застави – це механізм підтримки експортерів під час війни, який був оперативно напрацьований та запущений Міністерством економіки України та ЕКА у партнерстві з українськими банками в червні 2022 року з метою широкої підтримки, відновлення та збільшення присутності українських виробників та постачальників робіт і послуг на світових ринках.