Новини банків-партнерів
10 Серпня, 2023

ПриватБанк та Європейський Банк з Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) розпочали співпрацю за програмою розподілу ризиків

Загалом, ПриватБанк планує надати українським підприємцям критично важливих галузей 240 млн євро нового фінансування у рамках програми

Відповідно до підписаної угоди, ЄБРР надає гарантію 60 млн євро. Нефінансований інструмент розподілу ризиків покриває до 50% кредитного ризику в розмірі до 240 млн євро за новим фінансуванням ПриватБанку.

Угода про розподіл ризиків (Risk Sharing Program) між Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та ПриватБанком містить два компоненти.

За першим (щонайменше 80% від загального портфелю розподілених ризиків), інструмент розподілу ризику допоможе забезпечити доступ до фінансування оборотного капіталу та інвестиційних цілей для мікро, малих, середніх і великих підприємств, що працюють у таких критично важливих галузях як сільське господарство й сільськогосподарські послуги, харчова і легка промисловість, виробництво і послуги у сфері будівництва, транспорт і логістика, туризм і культура, роздрібна торгівля.

За другим компонентом до 20% позик із розподілом ризику підтримає довгострокові інвестиції приватних ММСП у екологічні технології, які відповідають вимогам ЄС. Прийнятні субпозичальники також отримають фінансовану ЄС технічну допомогу та інвестиційні заохочення після завершення своїх інвестиційних проектів.

“Підписання угоди з ЄБРР є знаковим моментом, адже це перша міжнародна угода для ПриватБанку. Ми високо цінуємо рівень довіри знаної міжнародної фінансової інституції до банку і до України загалом, – зазначив Герхард Бьош, Голова правління Приватбанку. – Для нас як лідера ринку з обслуговування мікро, малого й середнього бізнесу співпраця з ЄБРР – послідовний крок. Разом ми можемо зробити значно більше для розвитку української економіки”.

Перевагами програми є можливість отримати фінансування і розвинути, оновити чи посилити власний бізнес через інвестиції в більш екологічні технології, які відповідають вимогам ЄС, а також можливість отримати грант у сумі до 30% від вартості успішно реалізованого, відповідно до вимог, інвестиційного проекту. Більше про умови і можливості фінансування за програмою ЄБРР – на сайті pb.ua/ebrd.

Довідково:

ПриватБанк – найбільший державний банк України. На сьогодні в банку обслуговуються понад 18 мільйонів активних клієнтів, а загалом його послугами користуються 70% українців. Банк є лідером в роздрібному сегменті та активно впроваджує послуги для малого та середнього бізнесу, має потужну цифрову екосистему та розгалужену мережу з понад 1100 відділень, 5000 банкоматів,10 000 терміналів самообслуговування та 223 000 POS-терміналів по всій території країни.

Робота ПриватБанку спрямована на розвиток економіки України, підтримку українців та українського бізнесу і під час війни. Беремо і робимо!

ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором України. Лише у 2022 році він виділив 1,7 мільярда євро та залучив ще 200 мільйонів євро підтримки від партнерських фінансових установ. Банк зобов’язався надати Україні фінансування в розмірі €3 млрд до кінця 2023 року.

Джерело: Власна Справа