Новини банків-партнерів
14 Серпня, 2023

ПриватБанк завершив перше півріччя, зміцнюючи довіру клієнтів та підтримуючи українську економіку завдяки зростанню депозитних і кредитних портфелів

ПриватБанк успішно завершив перше півріччя 2023 року, зробивши акцент на забезпеченні власної фінансової стійкості та сприянню макрофінансової стабільності в країні загалом. Підтримуючи політику Національного банку України, банк виважено підходив до ціноутворення депозитів і збільшив частку строкових депозитів населення. Залишки на строкових депозитних рахунках фізосіб у гривні зросли на 18% (на 6,9 млрд грн). В цілому залишки на рахунках клієнтів збільшилися на 3,5% (на 16,1 млрд грн), що свідчить про високу довіру до банку.

Завдяки потужним результатам роздрібного бізнесу та сегменту бізнес-клієнтів банк побив свій власний рекорд прибутковості, завершивши півріччя з  фінансовим результатом у 29,7 млрд грн. Банк зберігає високу операційну ефективність, підтримуючи безперебійне обслуговування клієнтів. Операційні витрати залишаються стабільними під пильним контролем керівництва.

Ми підтримуємо державу шляхом сплати дивідендів та інвестицій у державні облігації. Банк одним з перших на ринку затвердив фінансову звітність за 2022 рік зі звітом незалежного аудитора і в травні перерахував у державний бюджет 24,1 млрд грн у вигляді дивідендів (80% прибутку минулого року).

Банк задовольняв зростаючий попит населення на споживчі кредити. Кредитний портфель фізичних осіб зріс на 14% (на 6 млрд грн) до 49,2 млрд грн. Банк утримує лідерські позиції, з початку року збільшивши частку ринку кредитів фізичним особам до 36%. Як основний банк для мільйонів українців, ПриватБанк залишив кредитні ставки у роздрібному сегменті на довоєнному рівні, незважаючи на зростання вартості ресурсів. Депозитний портфель фізосіб досяг 354 млрд грн, завдяки чому частка ринку збільшилась до 35,6%.

Банк продовжує підтримувати економіку України шляхом фінансування малих та середніх підприємств у галузях, що є найбільш важливими для продовольчої безпеки країни. Банк профінансував 10,3 тис. підприємств, надавши нових кредитів на 15,6 млрд грн. З початку року кредитний портфель бізнес-клієнтів зріс на 11%, що дозволило банку увійти у трійку лідерів у агрокредитуванні.

Як соціально відповідальна організація, банк також активно підтримує Збройні сили та населення. У першому півріччі банк спрямував 100,3 млн грн на пришвидшення перемоги та подолання наслідків війни. Зокрема, 50 млн грн було передано на допомогу ЗСУ та підрозділам, задіяним у збереженні територіальної цілісності, 25 млн грн  –  на ліквідацію наслідків трагедії на Каховській ГЕС, 15 млн грн  – на допомогу постраждалим від ракетного обстрілу в Дніпрі, 5 млн грн – для центру протезування Superhumans, та ще 5,3 млн грн. на розвиток безбар’єрності та інші гуманітарні потреби.

«Як найбільший державний банк України, ми розуміємо і відчуваємо на собі відповідальність за перемогу і подальший розвиток країни. Тож підтримка економіки України залишатиметься нашим пріоритетом і надалі. Ми залишатимемось надійним бізнес-партнером для мільйонів українців і продовжуватимемо демонструвати гарні результати завдяки довірі наших клієнтів», – зауважив голова правління ПриватБанку Герхард Бьош.

Джерело: Власна Справа