Моніторинг законодавства
19 Листопада, 2022

Публічні закупівлі товарів, звільнених від мита та ПДВ, – без застосування вимог про локалізацію

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 3 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 11 листопада 2022 р. № 1261.

Змінами до п. 3 особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, встановлено, що під час здійснення публічної закупівлі відповідно до цих особливостей (крім передбаченого нижче випадку) замовники застосовують положення п. 6-1 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі».

Положення п. 6-1 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону не застосовуються замовниками у разі здійснення закупівлі товару, включеного до переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224.

Джерело: Lexinform