Моніторинг законодавства
13 Вересня, 2022

Реєстрація та перереєстрація авто буде доступна онлайн

Кабінет Міністрів прийняв зміни до нормативно-правових актів, які дозволяють замовляти номерні знаки та подати заяву на реєстрацію/перереєстрацію ТЗ онлайн.

«Відповідні зміни передбачають, що буде доступна реєстрація та перереєстрація транспортного засобу онлайн, через Електронний кабінет водія або засобами Порталу Дія. Послуга здійснюватиметься шляхом подачі в електронній формі заяви, заповнення форм (полів) якої здійснюватиметься автоматично, з урахуванням відомостей, отриманих у межах електронної інформаційної взаємодії з єдиною інформаційною системою МВС України. Тоді як раніше було передбачено лише заміну посвідчення водія через Дію», – пояснив заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий, додавши, що передбачено також можливість замовлення номерних знаків онлайн (через Електронний кабінет водія або застосунок Дія).

Крім цього, розширено перелік реєстраційних дій, пов’язаних із проведенням державної реєстрації, перереєстрації ТЗ, які здійснюються без проведення експертного дослідження транспортного засобу фахівцями Експертної служби МВС. А також можливість громадянину в зручний для себе час (окремо від реєстрації/перереєстрації ТЗ) замовити проведення експертного дослідження ТЗ з отриманням відповідного висновку, який буде дійсний протягом 10 днів.

Після впровадження відповідних нововведень громадяни зможуть обирати між отриманням послуг онлайн і традиційно (у сервісному центрі МВС).

Постанова набере чинності через 3 місяці з дня її опублікування. За цей час Головний сервісний центр МВС спільно з Міністерством цифрової трансформації підготують технічну спроможність для повноцінної реалізації цифрових послуг.

Джерело: Lexinform