Моніторинг законодавства
01 Серпня, 2023

Скасовано зменшену ставку єдиного податку

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30 червня 2023 р. № 3219-IX, яким, зокрема скасовується ставка єдиного податку у розмірі 2 відсотки доходу для платників третьої групи.

У Державній податковій службі України пояснили, що платники єдиного податку третьої групи, які використовували особливості оподаткування із ставкою 2 відсотки та які станом на 31 липня 2023 р. не відмовилися від їх використання самостійно, з 1 серпня 2023 р. автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій вони перебували до обрання таких особливостей оподаткування.

Платникам податків, у яких була призупинена реєстрація платником ПДВ у зв’язку із особливостями оподаткування єдиного податку 3 групи із ставкою 2 відсотки, з 1 серпня 2023 р. автоматично відновлюється реєстрація платником ПДВ, права та обов’язки, встановлені розд. V та підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України.

Нагадаємо, скасовано податкові пільги та преференції воєнного стану

Джерело: Lexinform