Моніторинг законодавства
30 Вересня, 2022

Спрощено автомобільні вантажні перевезення між ЄС та Україною

Набрав чинності Указ Президента України «Про затвердження Угоди між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом» від 16 вересня 2022 р. № 654/2022, яким затверджено зазначену Угоду, учинену 29 червня 2022 р. у місті Ліоні.

Метою Угоди є тимчасове полегшення автомобільних вантажних перевезень між Європейським Союзом та Україною, а також транзитом через їх території, шляхом надання додаткових прав на транзит та перевезення вантажів між Сторонами операторам, зареєстрованим в одній із Сторін, у зв’язку з наслідками загарбницької війни Росії проти України та значними збоями у роботі всіх видів транспорту в країні. Угода також включає заходи щодо спрощення визнання водійських документів.

Угода поширюється на транзитні та міжнародні перевезення вантажів автомобільним транспортом між Сторонами за найм, або за плату, або за власний рахунок і не порушує правил, встановлених багатосторонньою системою квот Європейською Конференцією Міністрів Транспорту у рамках Міжнародного транспортного форуму. Перевезення вантажів автомобільним транспортом в межах держави-члена Європейського Союзу або між державами-членами Європейського Союзу не підпадає під дію цієї Угоди. Транзит через територію іншої Сторони для перевезення вантажів між третіми країнами не підпадає під дію цієї Угоди.

Угода укладається на строк до 30 червня 2023 р.

Джерело: Lexinform