Моніторинг законодавства
23 Лютого, 2023

Торговці культурними цінностями мають стати на облік у Держфінмоніторингу

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2023 р. № 144, якою зобов’язано суб’єктів господарювання, які здійснюють торговельну діяльність культурними цінностями та/або надають посередницькі послуги в такій діяльності, стати на облік у Держфінмоніторингу.

Так, зміною до абз. 3 п. 5 Порядку подання інформації для взяття на облік (зняття з обліку/поновлення на обліку) суб’єктів первинного фінансового моніторингу, реєстрації та подання суб’єктами первинного фінансового моніторингу Державній службі фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов’язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2020 р. № 850, встановлено, що

  • спеціально визначені суб’єкти, зазначені у пп. «г» – «д» та «є» – «и» п. 7 ч. 2 ст. 6 Закону, стають на облік у Держфінмоніторингу як суб’єкти не пізніше дня встановлення ділових відносин з клієнтом (проведення фінансової операції) у випадках, визначених ст. 10 Закону.

Джерело: Lexinform