Моніторинг законодавства
29 Липня, 2022

Цифровізовано ключові приватизаційні процеси

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та інших законодавчих актів України щодо сприяння процесам релокації підприємств в умовах воєнного стану та економічного відновлення держави» (законопроект № 7451), який передбачає, зокрема:

1) скорочення строків проведення приватизаційних аукціонів та підготовки об’єктів – від оголошення до підписання договору не більше 2 місяців;

2) мінімізація ризиків – оплата до укладання договору купівлі-продажу;

3) розблокування приватизації держпідприємств з арештами та обтяженнями майна – зі збереженням прав кредиторів;

4) проведення великої приватизації на онлайн-аукціонах;

5) передача всіх дозволів та ліцензій новим власникам ЄМК, замість необхідності підприємцям переоформлювати всі дозвільні документи;

6) цифровізація ключових приватизаційних процесів – онлайн-оголошення про аукціони.

Також внесено зміни в процедури великої приватизації – це стосується продажу об‘єктів з балансовою вартістю понад 250 млн грн. Всі такі аукціони переведено на «Прозорро.Продажі».

«Процедури продажу держмайна відтепер стануть швидшими, прозорішими, та, відповідно, зручнішими для бізнесу. Завдяки оновленим законодавчим нормам аграрії зможуть придбати і модернізувати не функціонуючі державні спиртові заводи і комбінати хлібопродуктів. Це дозволять частково вирішити питання зберігання і переробки зерна, та створення продукту з доданою вартістю», – зауважила в.о. Голови Фонду держмайна Ольга Батова.

Джерело: LexInform