Новини
13 Червня, 2024

Уряди України та Німеччини обговорили залучення підтримки для МСП в рамках діяльності Фонду розвитку підприємництва

В рамках Міжнародної конференції з питань відновлення України – URC2024, представники Міністерства фінансів України Фонду розвитку підприємництва, Німецького банку розвитку KfW та Уряду Німеччини обговорили механізми з підтримки малого та середнього бізнесу в Україні, зокрема в рамках діяльності ФРП.

Також обговорення стосувались інституційної розбудови Фонду розвитку підприємництва для перетворення його у повноцінну Національну установу розвитку з підтримки фінансування малих та середніх підприємств України.

“Вдячні Уряду Німеччини та KfW за підтримку проєкту з розвитку ФРП. Наразі ми активно працюємо над тим, щоб трансформувати Фонд у стійку, надійну та незалежну інституцію. Це є необхідним кроком для того, аби досягти достойних результатів у розвитку підприємництва в Україні, відновленні та стійкості української економіки, а також загальній інституційній трансформації та європейській інтеграції України. Від початку 2022 року Мінфін спільно з ФРП розробили та запровадили низку нових проєктів та програм підтримки фінансування МСП на загальну суму майже 800 млн євро”, — зазначила під час виступу заступниця Міністра фінансів Ольга Зикова.

Одним із яскравих прикладів є Державна програма «Доступні кредити 5-7-9 %», яку підтримує KfW і яка, за оцінками експертів, забезпечує близько 90 % кредитування бізнесу з початку повномасштабної війни.

Так, Світовий банк, МВФ, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA), Люксембурзьке агентство з розвитку співробітництва (LuxDev) та інші міжнародні інституції неодноразово відзначали діяльність Фонду та важливість його подальшого розвитку.

«У якості прикладу для нової інституційної моделі ФРП ми обрали модель Німецького банку розвитку KfW. ФРП ідеально відповідає цій моделі, оскільки вона була спільно розроблена та покладена в основу діяльності Фонду ще у 1999 році і за своєю суттю ФРП несе основну ідеологію та риси моделі KfW», –- розповів Голова Правління ФРП Андрій Гапон.

Для реалізації заходів з інституційної розбудови ФРП була залучена консультаційна компанія Deloitte, з якої напередодні URC2024 був укладений відповідний контракт.