Моніторинг законодавства
21 Серпня, 2023

Влаштування охоронюваних автостоянок на дорогах загального користування – без погодження

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2023 р. № 848, якою визнано такою, що втратила чинність, постанову «Про заходи щодо створення безпечних умов для міжміських і міжнародних перевезень автомобільним транспортом» від 18 серпня 1994 р. № 567.

Як прокоментували у Міністерстві економіки України, у постанові № 567 йшлось про те, що підприємства, незалежно від форм власності та видів діяльності, мали погоджувати влаштування стоянок для автотранспорту із охороною на дорогах загального користування у відповідних органах Укравтодору, Мінтрансу та Державтоінспекції.

Водночас, закони України «Про дорожній рух»«Про транспорт»«Про автомобільний транспорт» та «Про автомобільні дороги» не передбачають погодження підприємствами облаштування на дорогах загального користування стоянок автотранспорту, що охороняються, та не передбачають влаштування таких стоянок в цілому. До того ж, таке погодження неможливе через те, що держоргани Укравтодор та Державтоінспекція були ліквідовані.

На сьогодні на автодорогах України стоянки для автотранспорту, що охороняються – відсутні.

Джерело: Lexinform