Моніторинг законодавства
26 Липня, 2023

Внесено зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76» від 11 липня 2023 р. № 743, якою внесено зміни до:

– Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану;

– Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

«Під час зустрічей з бізнесом ми отримували неодноразові скарги на зволікання державних органів з розглядом звернень щодо визначення підприємств критично важливими. Це впливало на діяльність суб’єктів господарювання, заважало бізнесу планувати свою роботу. Цим рішенням Уряд встановив граничні терміни розгляду: звернення підприємств, установ та організацій має бути розглянуте в строк до 10 робочих днів з моменту отримання», – прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Крім того, змінами передбачено, що:

– суми ЄСВ тепер будуть враховуватися у одному з критеріїв для визначення підприємства критично важливим;

– підприємства ветеринарної медицини, казенних підприємств пробірного контролю тощо можуть бути визнані критично важливими у разі відповідності двом або більше критеріям;

– застосування єдиного підходу до визначення кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню і працюють в органах місцевого самоврядування та в державних органах.

НагадаємоВоєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Джерело: Lexinform