Моніторинг законодавства
16 Серпня, 2023

Всі проекти житлових і громадських будівель мають включати захисні споруди

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України затвердило проект нових державних будівельних норм «Захисні споруди цивільного захисту» (ДБН В.2.2-5:2023), який встановлює вимоги до проектування та будівництва нових захисних споруд, а також реконструкції та капітального ремонту вже існуючих.

Згідно з цими нормами всі проекти відбудови житлових і громадських будівель, у тому числі, шкіл, лікарень, садочків повинні передбачати наявність правильно облаштованих захисних споруд.

Всі захисні споруди мають відповідати стандартам інклюзивності, в тому числі, фізичної безбар’єрності, зокрема такі споруди мають бути обладнані пандусами для людей з інвалідністю. У разі неможливості облаштування пандуса рекомендується застосовувати підйомні пристрої та механізми.

Також у захисних спорудах повинні бути облаштовані системи візуальної й тактильної навігації, контрастне маркування на сходах та порогах.

Під час нового будівництва обов’язковим є облаштування мінімум одного універсального санітарно-гігієнічного приміщення на кожні 200 осіб.

Протягом місяця проект ДБН буде зареєстрований і його контрольний примірник з’явиться у вільному безоплатному доступі для використання під час проектування будівель.

Нові державні будівельні норми набирають чинності з 1 листопада 2023 р. До цього часу Мінінфраструктури надаватиме експертні консультації представникам будівельного ринку щодо особливостей нових ДБН та їх впровадження на практиці.

Джерело: Lexinform