Моніторинг законодавства
17 Листопада, 2023

Виділено кошти на відновлення діяльності підприємств ОПК

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання державних цільових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення» від 14 листопада 2023 р. № 1195.

Зокрема доповненням до п. 5 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 544, унормовано, що бюджетні кошти спрямовуються також на ліквідацію наслідків бойових дій та відновлення виробничої діяльності підприємств оборонно-промислового комплексу.

Крім того, встановлено, що вимоги п. 3 Порядку не застосовуються до одержувачів бюджетних коштів, уповноважених на здійснення заходів з ліквідації наслідків бойових дій та відновлення виробничої діяльності підприємств оборонно-промислового комплексу. Одержувачами бюджетних коштів, уповноваженими на здійснення заходів з ліквідації наслідків бойових дій та відновлення виробничої діяльності підприємств оборонно-промислового комплексу, можуть бути суб’єкти господарювання, які є виконавцями державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель для потреб державних замовників у сфері оборони та/або задіяні у здійсненні заходів державних цільових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу з розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення, за умови надання ними обґрунтувань щодо пошкодження їх виробничої інфраструктури внаслідок бойових дій в ході збройної агресії російської федерації.

Перелік суб’єктів господарювання, уповноважених на здійснення за рахунок бюджетних коштів заходів з ліквідації наслідків бойових дій та відновлення виробничої діяльності підприємств оборонно-промислового комплексу, та перелік заходів, на здійснення яких спрямовуються бюджетні кошти, визначаються Мінстратегпромом.

Джерело: Lexinform