Моніторинг законодавства
15 Березня, 2024

Виробництво зброї пропонують декриміналізувати

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо забезпечення єдності норм в реалізації права на самозахист та декриміналізації виробництва зброї № 11073.

Новою редакцією ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення запропоновано встановити, що придбання, носіння, зберігання, передача іншим особам або продаж вогнепальної, холодної, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду, вибухових пристроїв та речовин без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом, – тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї.

При цьому у Кримінальному кодексі України передбачено виключити ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» і 263-1 «Незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або фальсифікація, незаконне видалення чи зміна її маркування, або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв».

Джерело: Lexinform