Моніторинг законодавства
19 Липня, 2023

Висновок на транскордонне перевезення відходів «е-Зеленка» надається онлайн та є дозвільним документом

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України інформує, що висновок на транскордонне перевезення відходів «е-Зеленка» тепер є дозвільним документом та надається онлайн через ЕкоСистему.

«Раніше підприємці для отримання послуги могли подавати документи як в електронному, так і паперовому вигляді. З набранням чинності 9 липня Закону «Про управління відходами» процес її оформлення відбувається онлайн, а отриманий в системі висновок є документом дозвільного характеру. Крім того, Закон значно спрощує отримання самого висновку щодо ввезення/вивезення відходів Зеленого переліку. Нагадаємо, що до цього переліку належать гуманітарна допомога, брухт, вживані одяг чи взуття, хутро та шкіра, макулатура, відходи рослинного походження тощо», – пояснили у Міністерстві.

Перелік документів для отримання висновку розміщений на ЕкоСистемі.

Щоб оформити висновок необхідно:

  • обрати розділ «е-Відходи», «Адміністративні послуги». Знайти там «Висновок на транскордонне перевезення відходів, що включені до Зеленого переліку відходів»;
  • натиснути «Замовити» послугу;
  • заповнити усі розділи та подати заявку.

Заявка буде розглянута протягом 10 днів. Інформація про отримані висновки буде відображатися у електронному реєстрі, з якого можна автоматично згенерувати QR код з необхідною інформацією.

Нагадаємонова ієрархія управління відходами

Джерело: Lexinform