Моніторинг законодавства
25 Червня, 2023

Витяги з Реєстру пошкодженого та знищеного майна можна буде отримати у Дії

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 червня 2023 р. № 624, якою визначено процедуру та вимоги щодо ведення та функціонування Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України.

Метою створення Реєстру пошкодженого та знищеного майна є формування єдиної національної геоінформаційної системи збирання, накопичення, обліку, зберігання та захисту даних про майно, яке пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та забезпечення фізичних та юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій достовірною інформацією для національного та міжнародного захисту прав осіб, чия власність пошкоджена або знищена.

Внесено й зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 р. № 380.

Окрім того, Міністерству цифрової трансформації доручено забезпечити:

1) протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою технічну можливість збору та передачі держателю Реєстру пошкодженого та знищеного майна заяв про надання компенсації засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);

2) протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою повідомлення громадян України, які подали інформаційні повідомлення до набрання чинності Законом, про необхідність подання додаткових відомостей, які містяться в заяві про надання компенсації, визначені пп. 4 п. 35 Порядку ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та документів, визначених ч. 7 ст. 4 Закону;

3) можливість отримувати витяги з Реєстру пошкодженого та знищеного майна стосовно об’єктів пошкодженого чи знищеного майна, щодо яких було подано інформаційне повідомлення фізичними особами з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) та юридичними особами з використанням Порталу Дія.

Джерело: Lexinform