Навігатор фінансової підтримки

Вхід в кабінет IT платформи
Моніторинг законодавства
27 Вересня, 2019

Заявку на реєстрацію компонування напівпровідникового виробу можна подати в електронній формі

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів» від 19 вересня 2019 р. № 111-IX.

Його прийнято з метою забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на компонування (топографії) інтегральних мікросхем із правом Європейського Союзу.

Зокрема, імплементовано у національне законодавство норми статей 224-227 Угоди про асоціацію, а також положення Директиви Ради № 87/54/ЄЕС від 16 грудня 1986 р. про правову охорону топографій напівпровідникових виробів.

Змінено назву Закону «Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем» на «Про охорону прав на компонування напівпровідникових виробів». Введено нові визначення термінів «компонування напівпровідникового виробу», «напівпровідниковий виріб» на зміну «інтегральної мікросхеми».

Уточнено умови надання правової охорони та умови охороноздатності компонування напівпровідникового виробу, якими передбачається, що набуття прав на компонування засвідчуються свідоцтвом, строк дії якого становить десять років від найбільш ранньої з таких дат:

  • закінчення календарного року, в якому компонування було вперше використане на комерційній основі будь-де у світі;
  • закінчення календарного року, в якому була подана належним чином оформлена заявка на реєстрацію (ст. ст. 4, 5 розд. II ЗУ «Про охорону прав на компонування напівпровідникових виробів»)

Переглянуті вимоги до заявки на реєстрацію. Тепер, заявка на реєстрацію компонування напівпровідникового виробу може подаватися в електронній формі (ст. ст. 9 р. IV ЗУ «Про охорону прав на компонування напівпровідникових виробів»).

Удосконалено порядок проведення експертизи заявок (ст. 11 р. IV ЗУ «Про охорону прав на компонування напівпровідникових виробів»).

Уточнено перелік прав та обов’язків, що випливають з державної реєстрації компонування напівпровідникового виробу (ст. 11 розд. V ЗУ «Про охорону прав на компонування напівпровідникових виробів»).

Джерело: Lexinform