Новини ФРП
19 Квітня, 2014

19 квітня 2014 року виповнюється 15 років із дня заснування Німецько-Українського фонду – вітчизняної фінансової установи, яка спеціалізується на фінансовій підтримці українського малого та середнього бізнесу

НУФ був заснований німецькою Кредитною установою для відбудови (KfW), Національним банком України та Міністерством фінансів України з метою сприяння розвитку конкурентоспроможності сектору МСП. Діючи за принципом фінансової установи “другого рівня”, НУФ надає недорогі кредитні ресурси відібраним банкам-партнерам, які використовують їх для надання МСП кредитів на фінансування придбання основних засобів та обігового капіталу.НУФ реалізує різноманітні програми та проекти підтримки МСП, умови яких є максимально привабливими для банків та МСП і враховують специфічні потреби різних галузей та секторів економіки. Партнерами НУФ та учасниками його програм і проектів можуть стати лише ті банки, що мають стійкий фінансовий стан, відповідають критеріям прийнятності НУФ та кредитують МСП. Крім фінансових ресурсів, НУФ також надає своїм банкам-партнерам підтримку у розвитку технологій та процедур кредитування.

Починаючи з 1999 року в рамках його програм та проектів НУФ було надано 161 484 кредити мікро-, малим та середнім підприємствам на загальну суму більш ніж 721,2 млн євро. Партнерами НУФ у цей період були 20 українських банків. На сьогоднішній день діючими партнерами НУФ є АТ “Златобанк”, ПАТ “Банк “Київська Русь”, ПАТ “Мегабанк”, АТ “Прокредит Банк”, АТ “Єврогазбанк”, АБ “Укргазбанк”, ПАТ “УПБ”, ПАТ “Банк “Національний Кредит”.

Своєму успіху НУФ завдячує не лише постійній підтримці його засновників, а й високому професіоналізму та відданості співробітників Групи управління проектами міжнародних кредитних ліній при Національному банку України, яка здійснює загальне та щоденне управліннями всіма аспектами діяльності НУФ.

Незважаючи на непросту соціально-економічну ситуацію в країні НУФ продовжує розширювати обсяги кредитування. У 2014 році почнеться впровадження спільного з KfW проекту з підтримки МСП, в рамках якого банкам-партнерам НУФ буде відкрито кредитну лінію на суму до 10 млн євро у гривневому еквіваленті та надано суттєву консультаційну допомогу з боку міжнародного консультанта із налагодження та вдосконалення процедур кредитування МСП.