Новини ФРП
26 Липня, 2022

7,4 млн євро для кредитування енергоефективного бізнесу України

25 липня Міністр фінансів України Сергій Марченко, виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва (ФРП) Андрій Гапон та директор регіону Південно-Східна Європа та Туреччина Німецького банку розвитку KfW Д-р Клаус Мюллер підписали Угоду про надання кредиту та гранту для реалізації проєкту «Рефінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств (МСП) України через фінансовий сектор».

Донор проєкту, Уряд Німеччини, надасть 7 млн євро позики через Німецький банк розвитку KfW та ФРП для фінансування енергоефективних інвестицій МСП через банки-партнери, а також 0,4 млн євро технічної допомоги для консультування МСП про енергоефективні можливості та рішення.

Також на реалізацію проєкту буде надана фінансова допомога від Європейського Союзу у розмірі 5 млн євро в межах ініціативи EU4Business для страхування валютних ризиків ФРП, аби українські підприємці змогли отримувати доступні та довгострокові кредити в гривні.

Надані кошти будуть спрямовані на підвищення рівня доступу малих та середніх підприємств до пільгових кредитних ресурсів для впровадження енергоефективних інвестицій.

Важливість нового проєкту в умовах зростання цін на енергоносії в Україні та в усьому світі є напрочуд високою. Участь в проєкті дозволить підприємцям мінімізувати витрати на виробництво своєї продукції, зробивши її більш дружньою до навколишнього середовища”, – зазначив виконавчий директор ФРП Андрій Гапон під час церемонії підписання кредитної угоди.

Кредит залучається Урядом України на 30 років з 10-річним пільговим періодом за ставкою 2 % річних.

Довідково:

Проєкт «Рефінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств України через фінансовий сектор» є продовженням проєкту «Підтримка малих і середніх підприємств», реалізація якого дозволила розбудувати систему кредитування малих та середніх українських підприємств у національній валюті. Таким чином в рамках проєкту було профінансовано МСП на загальну суму понад 1 млрд грн.